Oferta

Systemy Cros

Unikalne rozwiązanie bezprzewodowe.

W przypadku kiedy jedno ucho jest głuche a drugie słyszy dobrze, nie jesteśmy w stanie poprawić słuchu stosując zwykły aparat słuchowy. Stymulowanie dźwiękami głuchego ucha nie przynosi pożądanych efektów. Osoba która próbuje nosić aparat po stronie głuchej, może odczuwać tylko drgania, ale nie spowoduje to polepszenia słyszalności.
W takim przypadku można zastosować system Cros, gdzie po stronie ucha niesłyszącego zakładamy tzw. nadajnik, czyli w uproszczeniu obudowę aparatu zawierającą mikrofon, natomiast na stronę przeciwną odbiornik (aparat słuchowy który nie wzmacnia dźwięków). W ten sposób dźwięki po stronie głuchej zbierane są przez mikrofon i przekazywane do urządzenia założonego  na uchu zdrowym.
Dzięki takiemu rozwiązaniu poprawiamy lokalizację dźwięku oraz zrozumiałość mowy w sytuacjach hałaśliwych.  Rozwiązanie to jest w pełni bezprzewodowe a samo urządzenie praktycznie niewidoczne. W przypadku kiedy jedno ucho jest głuche a drugie obarczone niedosłuchem, stosujemy system BiCros. Jedyna różnica pomiędzy systemami Cros i BiCros jest taka, że po stronie ucha z niedosłuchem założony jest standardowy aparat słuchowy który dodatkowo wzmacnia dźwięki.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją