Aparaty słuchowe

Zapraszamy do kontaktu, nasi specjaliści czekają na Twoje pytania.

68 320 27 82

ul. Sikorskiego 6, Zielona Góra

----
76 835 05 01

ul. Kościuszki 15 A, Głogów

----
68 356 15 51

Ul. Wojska Polskiego, Nowa Sól

Sikorskiego 6, Zielona Góra

tel.: 68 320 27 82

Kościuszki 15 a, Głogów

tel.: 76 835 05 01

Wojska Polskiego 43, Nowa Sól

tel.: 68 356 15 51

Facebook

Systemy Cros

Unikalne rozwiązanie bezprzewodowe.

W przypadku kiedy jedno ucho jest głuche a drugie słyszy dobrze, nie jesteśmy w stanie poprawić słuchu stosując zwykły aparat słuchowy. Stymulowanie dźwiękami głuchego ucha nie przynosi pożądanych efektów. Osoba która próbuje nosić aparat po stronie głuchej, może odczuwać tylko drgania, ale nie spowoduje to polepszenia słyszalności.

W takim przypadku można zastosować system Cros, gdzie po stronie ucha niesłyszącego zakładamy tzw. nadajnik, czyli w uproszczeniu obudowę aparatu zawierającą mikrofon, natomiast na stronę przeciwną odbiornik (aparat słuchowy który nie wzmacnia dźwięków). W ten sposób dźwięki po stronie głuchej zbierane są przez mikrofon i przekazywane do urządzenia założonego  na uchu zdrowym.

Dzięki takiemu rozwiązaniu poprawiamy lokalizację dźwięku oraz zrozumiałość mowy w sytuacjach hałaśliwych.  Rozwiązanie to jest w pełni bezprzewodowe a samo urządzenie praktycznie niewidoczne. W przypadku kiedy jedno ucho jest głuche a drugie obarczone niedosłuchem, stosujemy system BiCros. Jedyna różnica pomiędzy systemami Cros i BiCros jest taka, że po stronie ucha z niedosłuchem założony jest standardowy aparat słuchowy który dodatkowo wzmacnia dźwięki.