Aparaty słuchowe

Zapraszamy do kontaktu, nasi specjaliści czekają na Twoje pytania.

68 320 27 82

ul. Sikorskiego 6, Zielona Góra

----
76 835 05 01

ul. Kościuszki 15 A, Głogów

----
68 356 15 51

Ul. Wojska Polskiego, Nowa Sól

Sikorskiego 6, Zielona Góra

tel.: 68 320 27 82

Kościuszki 15 a, Głogów

tel.: 76 835 05 01

Wojska Polskiego 43, Nowa Sól

tel.: 68 356 15 51

Facebook
Fonmed Aparaty Słuchowe Badanie Słuchu  >  System Roger Focus

System Roger Focus

Wiadomo, że dzieci potrzebują wyższych wartości SNR (stosunek sygnału do szumu) niż osoby dorosłe, aby osiągnęły takie same wyniki w rozpoznawaniu mowy. Przyczyną jest zarówno niedojrzałość centralnego systemu słuchowego, jak i słabszy system językowy ograniczający ich możliwości „wypełnia luki”. Ze względu na to, że proces rozumienia ma miejsce w mózgu, a nie w uchu, na naszą zdolność przetwarzania informacji słuchowych wpływa wiele czynników, w tym uwaga, pamięć, kompetencje językowe i rozumienie.

U niektórych dzieci rozumienie jest dodatkowo osłabione przez stany, które negatywnie wpływają na te funkcje. Należą do nich między innymi: zaburzenie procesów przetwarzania słuchowego (APD), zarośnięcie przewodu słuchowego i uczenie się innego języka. Badania wykazały, że tym dzieciom systemy komunikacji bezprzewodowej przynoszą wiele korzyści. Zaleca się stosowanie rozwiązania noszonego na uchu dziecka, które będzie mu towarzyszyło przez cały dzień i zapewniało maksymalny dostęp do sygnału użytecznego bez zakłócających efektów związanych ze słabą akustyką, odległością i tłem hałasu.

Roger Focus jest nowym, zausznym cyfrowym systemem komunikacji bezprzewodowej, który dostarcza sygnał użyteczny do ucha osoby słuchającej i zachowuje sprzyjający SNR bez tłumienia naturalnego słuchania ani innych dźwięków w środowisku. System Roger Focus wykorzystuje najnowocześniejsza cyfrową transmisję bezprzewodową, która została zaprojektowana z myślą o minimalizowaniu rozmiaru urządzenia, zakłóceń i kłopotów, jednocześnie  analizując jakość sygnału. Przesyła on szerokopasmowy sygnał akustyczny przy minimalnym opóźnieniu i jest dostępny w niewielkiej i ergonomicznej obudowie zausznej.